Sýry vhodné pro pohoštění i jako dárek (pařené, selské, nakládané)

Sýry jsou skvělou součástí a univerzálním prvkem pro pohoštění. Uplatní se při oslavě narozenin, na firemních akcí, svatbách i na školeních. 

Sýry jsou oblíbené pro svou rozmanitost a schopnost kombinovat různé chutě. 

Využití sýrů  k přípravě pohoštění, 

které jsou k dispozici v e-shopu, je popsáno níže. Zvláštní pozornost věnujeme sýrům pařeným, nakládaným sýrům a sýrům selským (neomezuje se obsah tuku), které dodají vašemu pohoštění šmrnc a autentičnost. Nabízejí širokou škálu chutí a textur, které mohou potěšit všechny vaše hosty.


Sýry selské čerstvé Nákup v eshopu

Čerstvý sýr - Vzniká tepelným ošetřením mléka a jeho zchlazením na kultivační teplotu, přídavkem mlékárenských kultur, syřidla, krájením, dohříváním, formováním, solením a zráním.

Sýry jsou potřené slunečnicovým olejem a obaleny ve vybraném druhu koření, které je pouze na povrchu. Pro milovníky ostrých chutí nabízíme sýr CHILLI S ČESNEKEM  nebo o trochu méně ostrý ČESNEKOVÝ PEPŘ,  mezi chuťově výraznější patří také velmi oblíbený GYROS, jemnější chuť přináší koření ZAHRÁDKA, ve kterém se krásně prolíná chuť rajčat, paprik, petržele, cibule a česneku. Velice populární příchuť je také MEDVĚDÍ ČESNEK nebo RAJČE A BAZALKA. Kdo si potrpí na klasiku, postačí si s PŘÍRODNÍM sýrem,  pouze nasoleným nebo UZENÝM. Pro opravdové labužníky je tady SÝR S OLIVAMI nebo JEDLÉ KVĚTY. Čerstvé sýry jsou vhodné k přímé konzumaci samotné, s pečivem, k vínu, na pomazánky, do salátu, ale krásně zdobí třeba i obložené mísy. Hmotnost sýrů je 180 g, uzeného 160 g.

Sýry selské mají výraznou chuť a texturu a jsou vynikající samy o sobě, ale také skvěle doplňují různé chutě.  Podávejte je na krájeném pečivu, se sušeným ovocem nebo ořechy.

Sýry pařené Nákup v eshopu

PAŘENÝ SÝR - vyrábí se pařením sýřeniny v horké vodě, následným vytahováním do tvaru nití nebo jiného požadovaného tvaru, následuje vychlazení a solení.

Hlavní v naší výrobě jsou sýr pařené:

  1. Pařené sýrové nitě neuzené - 100g
  2. Pařené sýrové nitě uzené - 100g
  3. Pařené sýrové špalíky - neuzené - 100g
  4. Pařené sýroví špalíky uzené - 100g
  5. Uzené sýry udíme na bukových štěpkách

Sýry nakládané v oleji - bylinkáchNákup v eshopu

Další variantou jsou sýry nakrájené na kostičky a  nakládané ve slunečnicovém oleji a koření.

Na nakládání sýrů se používají sýry jak čerstvé selské tak i sýry pařené.

BYLINKOVÝ SÝR - lahodná chuť bylinkového koření, cibule a čerstvého sýru. Bylinkový sýr se pyšní od roku 2020 oceněním REGIONÁLNÍ POTRAVINA. Vyrábí se z čerstvého selského sýra.

PIKANT - Pro milovníky ostřejších chutí, čerstvý sýr  s chilli papričkou, čtyřbarevným pepřem, směsí pálivého koření a cibule. Vyrábí se z čerstvého selského sýra.

OPILÉ OVOCE - kombinace uzeného a přírodního sýra, doplněná sušenými švestkami a meruňkami předem namočené ve vodce. Vyrábí se z čerstvého selského sýra.

S OŘECHY A BRUSINKAMI - uzený sýr prokládaný brusinkami a vlašskými ořechy. Vyrábí se z čerstvého selského sýra.

SRDÍČKA - původně vyráběné pouze na Valentýna, ale jelikož mají velký úspěch, vyrábíme celoročně. Čerstvý sýr vykrájený ve tvaru srdíček, ozdobený chilli papričkou, čtyřbarevným pepřem a dochucený směsí bylinkového koření a chilli s česnekem.
Vyrábí se z čerstvého selského sýra.

KLUBÍČKA - NAKLÁDANÝ PAŘENÝ SÝR - malá klubíčka namotaná z pařených nití - uzené a neuzené, ochucené bylinkovým kořením a chilli  s česnekem, chilli papričkou a čtyřbarevným pepřem.

VÁNOČNÍ SÝR A SÝROVÁ ZVÍŘÁTKA - NAKLÁDANÝ NEUZENÝ PAŘENÝ SÝR - vykrajované vánoční tvary nebo zvířátka - ochucené bylinkovým kořením a chilli s česnekem, chilli papričkou a čtyřbarevným pepřem. Vyrábíme pouze na Vánoce nebo na objednávku.


Příprava a servírování sýrů

  • Krájení: Krájejte sýry na tenké plátky, kostky nebo trojúhelníky podle typu sýra a vašeho servírovacího nádobí. Vhodným nástrojem může být sýrový drát nebo ostrý nůž.
  • Doplňky: K sýrům nabídněte různé doplňky, jako jsou čerstvé nebo sušené ovoce (hrozinky, fíky), ořechy (vlašské ořechy, mandle), med, džemy nebo hořčice. Tato doplňky dodají sýrům zajímavou chuťovou dimenzi.
  • Pečivo: Připravte kvalitní pečivo, jako jsou bagety nebo krekry, které budou skvělým doprovodem k sýrům.
  • Dekorace: Vyzdobte mísy ovocem, ořechy, čerstvými bylinkami, podávací a sýry se budou jevit ještě lákavěji.

Kombinace sýrů

Při výběru sýrů a přípravě pohoštění s nimi se snažte o rozmanitost a pestrost. Sýry jsou vždy oblíbeným prvkem na stolování a mohou dodat vaší akci větší prestiž a eleganci. Buďte kreativní a experimentujte s různými kombinacemi, aby se vaši hosté cítili nadšeni.