Okrajovací a servírovací prkno na uzenou kýtu

Dodáváme vám uzené kýty. Uzené kýty jsou často používány jako zdroj masa na rautovém stole.

Pro pohodlné okrajování masa z uzené kýty dodáváme také okrajovací a servírovací prkno na uzenou kýtu.
Uzenou kýtu na prkno položíte a připevníte. Pro okrajování je důležité, aby uzená kýta byla pevně spojená s okrajovacím a servírovacím prknem.

Využití okrajovacího a servírovacího prkna

Využití prkna je především tam, kde potřebujete uzenou kýtu okrajovat a servírovat, což je na hostinách, pohoštěních rautového typu. Maso z uzené kýty tvoří hlavní nebo významnou část pohoštění a proto je třeba, aby jej bylo možno pohodlně okrajovat a servírovat.

Popis okrajovacího a servírovacího prkna

"Prkno" je vyrobeno z čistého smrkového dřeva. Dřevo je částečně vysušené a mírné deformace jsou přirozené. Dřevo je jednoduše opracované s cílem vytvořit výrobek, který bude plnit hlavně svůj účel. Jde jej použít i vícekrát, ale není pro to určeno. Okrajovací prkno je tvořeno prknem - základnou, na kterou se pokládá uzená kýta "na výšku". Aby ji bylo takto možno položit, je na základně upevněna opěrná deska s výřezem. Pro spojení obou desek jsou použity čepy - kolíky. Přiloženým vrutem se spojení základní desky a opěrné desky zafixuje.  V opěrné desce je půlkulatý výřez, do něhož se vloží uzená kýta v části holení kost. Výřez je o takovém rozměru, aby kýta byla "natěsno". Šroub s okem a metrickým závitem, který lze v opěrné desce zašroubovat do holení kosti, fixuje uzenou kýtu. Druhým fixačním prvkem jsou špičaté kolíčky. Ty jsou zasazeny do základové desky a uzená kýta se do nich jejím položením na prkno napíchne. Uvedený systém umožní upevnit uzenou kýtu pevně na okrajovací a servírovací prkno.


Objednat prkno=>>


Návod ke stažení
na složení prkna=>>

Sestavení okrajovacího a servírovacího prkna

Sestavení okrajovacího a servírovacího prkna je jednoduché. Pokud si jej objednáte, dostanete jej poštou=>>, máte k dispozici tyto části:

 1. Základní desku (včetně instalovaných čepů).
 2. Opěrnou desku s otvory pro spojení se základovou deskou za použití čepů.
 3. Šroub pro fixaci spojení základové desky a opěrnou deskou. Je nutné použít křížový šroubovák. Spojení může "držet" i bez šroubu, ale záruka pevného spojení je za použití - zpevnění šroubem, který je součástí dodávky.
 4. Dva (2) špičaté kolíky, pro které jsou v základové desce připravené otvory v širokém rozsahu tak, aby je bylo možné umístit tam, kde bude uzená kýta, po jejím položení na výšku na základovou desku, nejlépe fixovaná.
 5. Metrický šroub, který fixuje uzenou kýtu položenou do půlkulatého výřezu v opěrné desce.


Postup sestavení

 1. Na základní desku připevněte opěrnou desku s výřezem - nasazením na čepy a zespodu přišroubujte - zpevněte zašroubováním šroubu pro fixaci opěrné desky.
 2. Do opěrné desky zašroubujte šroub s očkem..
 3. Vložte do otvorů v základní desce kolíček, kolíčky se špicí
 4. Uzenou kýtu "na výšku" položte na základní desku s tím, že do její spodní části proniknou kolíčky se špicí. Dále musí kost s masem zapadnout do výřezu v opěrné desce.
 5. Šroubem s očkem kost zafixujte.
 6. A je to.

 Objednat prkno=>>


základní deska

opěrná deska s výřezem

šroub pro fixaci

kolíky špičaté

šroub s očkem

Uzená kýta k prodeji zde=>>